Հայաստանում ՌԴ դեսպանն արտգործնախարարությունում է
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն արտգործնախարարությունում է։ «Ազատության» թղթակիցն է ֆիքսել, թե ինչպես է դեսպանը մտնում արտգործնախարարության շենք։ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունից հաստատել են, փոխանցում է news.am-ը։
Հարցին՝ արդյո՞ք դեսպանը կանչվել է արտգործնախարարություն Լաչինի միջանցքում տեղի ունեցող վերջին իրադարձություններով պայմանավորված, թե նախօրոք պլանավորված այց է, Կոպիրկինը չի պատասխանել։
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը խոստացել է հանդիպման մասին ավելի ուշ տեղեկություն հաղորդել։
Հիշեցնենք, որ երեկ պաշտոնական Երևանը հաղորդեցլ է, որ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ ադրբեջանցիների առաջխաղացման փորձը կանխվել է։ Ըստ ԱԱԾ-ի՝ ադրբեջանցիները փորձել են դրոշ տեղադրել Հայաստանի տարածքում։
Իշխանություններից այսօր հայտարարել են, որ Լաչինի միջանցքում՝ ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում տեղի ունեցածը շատ մեծ խնդիր են համարում ու դրա շուրջ խոսում են ռուս գործընկերների հետ։
Հակարիի կամրջին ադրբեջանական դրոշի տեղադրման մասին պատմող տեսանյութերից ենթադրվում է, որ գործընթացը հսկել են ռուս խաղաղապահները, մի դեպքում՝ բառացիորեն կենդանի պատ կազմելով։
Դեսպանն այսօր «Ազատությանը» որևէ մեկնաբանություն չտվեց, թե ինչպես է գնահատում Լաչինի միջանցքում խաղաղապահների գործողությունները։

Посол России в РА находится в здании МИД Армении
Корреспондент радиостанции "Свобода" зафиксировал, как посол вошел в здание МИД. Это подтвердили и во внешнеполитическом ведомстве Армении, передает news.am.
На вопрос, был ли посол вызван в МИД в связи с последними событиями в Лачинском коридоре или это был заранее запланированный визит, Копыркин ничего не ответил.
Вопрос, как посол оценивает работу миротворцев в Лачинском коридоре, дипломат также никак не прокомментировал.
Министерство иностранных дел республики пообещало позже представить информацию о встрече.
Напомним, что официальный Ереван вчера сообщил о том, что попытка азербайджанцев продвинуться в направлении моста Хакари была пресечена. По данным Службы национальной безопасности, азербайджанцы пытались установить флаг на территории Армении.
Власти сегодня заявили о том, что считают произошедшее в Лачинском коридоре, в зоне ответственности российских миротворцев, очень большой проблемой и говорят об этом со своими российскими партнерами.