Ադրբեջանի ՊՆ-ն կեղծում է, ՊԲ-ն կրակ չի բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 3-ին՝ ժամը 10:40-11:40-ը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն նաև հերթական կեղծ պնդումն է տարածել՝ նույն ուղղությամբ իր կողմից իբր թե խափանված և ՊԲ կողմից իրականացվող ամրաշինական աշխատանքների մասին», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

Распространенное минобороны Азербайджана сообщение о том, что якобы подразделения Армии обороны 3 июля с 10:40 по 11:40 открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Аскеранского района Республики Арцаха, не соответствует действительности. Об этом сообщает минобороны Республики Арцах.
"Минобороны Азербайджана также распространило очередную дезинформаци о якобы сорванных им инженерных работах, проводимых минобороны Арцаха в том же направлении", - отмечается в сообщении.