Արդեն իրականացվել են մի շարք ծրագրեր, որոնք էապես կբարձրացնեն զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանը. Պապիկյան
Հուլիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ՝ «2023 թ. ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի՝ ՀՀ ԶՈՒ մարտական պատրաստության արդյունքները» օրակարգով։
Բացելով նիստը և ողջունելով մասնակիցներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ քննարկվող հարցերն անչափ կարևոր են զինված ուժերի մարտունակության ամրապնդման գործում։ Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ արդեն իրականացվել են մի շարք ծրագրեր և առաջիկայում ևս կձեռնարկվեն քայլեր, որոնք էապես կբարձրացնեն զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանը:
Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների զեկույցներից հետո պաշտպանության նախարարը տվել է մի շարք հանձնարարականներ։

Уже реализован ряд программ, которые значительно повысят уровень боеготовности военнослужащих – Сурен Папикян
28 июля под председательством министра обороны Республики Армения Сурена Папикяна состоялось заседание Коллегии при министре обороны на тему ''Итօги боевой подготовки ВС РА за первое полугодие 2023 учебного года''.
Открывая заседание и приветствуя участников, глава оборонного ведомства подчеркнул, что обсуждаемые вопросы чрезвычайно важны в деле укрепления боеспособности вооруженных сил. Сурен Папикян заверил, что реализовано уже ряд программ и в ближайшем будущем также будут предприняты меры, которые позволят существенно повысить степень боеготовности военнослужащих.
После докладов руководителей ответственных подразделений глава оборонного ведомства дал ряд поручений.