Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչները հավաք են անցկացրել․ քննարկվել է Արցախում ստեղծված իրավիճակը
Սեպտեմբերի 2-ին Թբիլիսիում կայացել է հայ համայնքի որոշ ներկայացուցիչների հավաքը, որի ընթացքում քննարկվել է Արցախում արդեն 9 ամսից ավելի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը, հայտնում է jnews.ge-ն:
Քննարկմանը մասնակցում էր նաեւ Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Տեր Կիրակոս վրդ Դավթյանը։ Հանդիպման մասնակիցներն իրենց աջակցությունը հայտնեցին Արցախին և արցախցիներին` մաղթելով ոգու ամրություն և տոկունություն` նման ծանր պայմաններին դիմագրավելու համար:
Միաժամանակ ներկաների կողմից ընդգծվել է Վրաստանի լրատվականների կողմից Արցախի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումների մասին ոչ բավարար լուսաբանման փաստը:
Քննարկման ավարտին թբիլիսահայերը Սուրբ Էջմիածին եկեղեցու հարակից տարածքում հանրահավաք են անցկացրել՝ ի աջակցություն Արցախի և արցախահայության։

Представители армянской общины Грузии провели встречу: обсуждалась ситуация в Арцахе
Представители армянской общины Грузии 2 сентября провели встречу в Тбилиси, в ходе которой обсуждалась создавшаяся в Арцахе ситуация вследствие продолжающейся более 9 месяцев блокады со стороны Азербайджана.
Как сообщает общественная организация "Армянская община Грузии", на встрече присутствовал предстоятель епархии Армянской Апостольской церкви в Грузии архимандрит Киракос Давтян.
Участники встречи выразили свою поддержку Республике Арцах и арцахцам, пожелав им крепкой воли и стойкости для противостояния в столь тяжелых условиях.
Присутствующие подчеркнули факт недостаточного освещения происходящих вокруг Арцаха событий в средствах массовой информации Грузии.
Напомним, 2 сентября на территории рядом с церковью Святого Эчмиадзина в Тбилиси состоялся митинг в поддержку Арцаха и армян Арцаха. Митинг организовала общественная организация "Армянская община Грузии".