Թուրքիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան (TFF) պայմանագրով նախատեսված 1,2 միլիոն եվրոն կվճարի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Շտեֆան Կունցին, որի հետ պայմանագիրը խզվելու է, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով Posta թերթը:
Hürriyet-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ TFF-ն որոշել է բաժանվել Կունցից: Գերմանացի մասնագետը Թուրքիայի ազգային հավաքականը գլխավորում է 2021 թվականի սեպտեմբերից։
Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականի հետ խաղից (1:1) և ճապոնացիների հետ ընկերական հանդիպումից (2:4) հետո սոցիալական ցանցերում և ֆուտբոլային փորձագիտական հանրությունում ակտիվացել են 60-ամյա մարզչի հրաժարականի կոչերը:

После ничьей с Арменией: тренер турецкой сборной отправлен в отставку - СМИ
Футбольная федерация Турции (TFF) выплатит положенные по контракту 1,2 миллиона евро главному тренеру сборной Штефану Кунцу, соглашение с которым будет расторгнуто, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Posta.
Ранее издание Hürriyet сообщало, что TFF приняла решение расстаться с Кунцем. Немецкий специалист возглавлял турецкую сборную с сентября 2021 года. После матча команды со сборной Армении в отборочном цикле чемпионата Европы (1:1) и товарищеской встречи с японцами (2:4) в социальных сетях и футбольном экспертном сообществе активизировались призывы к отставке 60-летнего тренера.