Պեսկովը հայտնել է Պուտինի և Փաշինյանի հեռախոսազրույցի նախապատրաստման մասին
Մոսկվան համաձայնեցնում է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցի ժամկետները։ Իսկ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ շփումներ չեն նախապատրաստվում, սակայն անհրաժեշտության դեպքում Պուտինը նաև Ալիևի հետ հեռախոսազրույց կունենա։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք սպասում ենք նախագահ Պուտինի և վարչապետ Փաշինյանի միջև հեռախոսազրույցի ժամկետների համաձայնեցմանը։ Հենց այդ զրույցը կայանա, մենք ձեզ կտեղեկացնենք», - Պեսկովի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը։
Պատասխանելով հարցին՝ արդյոք նման հեռախոսազրույց է նախապատրաստվում նաև Ադրբեջանի նախագահի հետ, Կրեմլի ներկայացուցիչն ասել է՝ «դեռ ոչ»։
«Աշխատանքային մակարդակով շփումները շարունակվում են, անհրաժեշտության դեպքում նման զրույց, իհարկե, կարող է լինել»,- հավելել է նա։

Песков сообщил о подготовке телефонного разговора Путина и Пашиняна
Москва согласовывает дату телефонного разговора президента России Владимира Путина и премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Контакты с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым пока не готовятся, но состоятся в случае необходимости. Как передает ''Арменпресс'', об этом журналистам сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
''Мы ожидаем согласования сроков телефонного разговора президента Путина и премьера Пашиняна. Как только этот разговор состоится, мы вас будем информировать'', - цитирует Пескова ТАСС.
Отвечая на вопрос, готовится ли такой телефонный разговор с президентом Азербайджана, представитель Кремля ответил ''пока нет''.
''Контакты продолжаются на рабочем уровне, при необходимости такой разговор, конечно же, тоже сможет состояться'', - добавил он.