Անհրաժեշտ է հարգել տարածաշրջանում հայերի իրավունքները. Ռաիսի
Իրանի հզոր զինված ուժերի ներկայությունը տարածաշրջանում կկանխի աշխարհաքաղաքական և տարածաշրջանային սահմանների ցանկացած փոփոխություն։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին՝ ելույթ ունենալով 1980-88 թվականներին Իրաքի հետ պատերազմի տարելիցին նվիրված զորահանդեսի ժամանակ, փոխանցում է news.am-ը։
«Ինչ վերաբերում է տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձություններին։ Մենք շեշտում ենք, որ հայերի իրավունքները պետք է հարգվեն, հետևաբար՝ պետք է ապահովվեն տարածաշրջանում հայերի անվտանգությունն ու իրավունքները, իսկ ներկայիս սահմանները չեն կարող փոխվել»,- նշեց նա։
- Իրանական բանակը ռադիոէլեկտրոնային պատերազմի լայնածավալ զորավարժություններ է անցկացրել Ուրբաթ օրն Իրանի բանակի տարբեր ստորաբաժանումներ սկսել են լայնածավալ համատեղ զորավարժություններ՝ ռադիոէլեկտրոնային...

Присутствие мощных ВС Ирана в регионе предотвратит любые изменения в геополитике и региональных границ. Об этом заявил президент ИРИ Эбрагим Раиси, выступая на военном параде, посвященного годовщине войны с Ираком 1980-88 годов, передает news.am.
"Что касается событий в регионе. Мы подчеркиваем, что необходимо уважать права армян, поэтому безопасность и права армян региона должны быть обеспечены, а нынешние границы не подлежат изменению", - отметил он.
- Иранская армия провела крупномасштабные учения по радиоэлектронной борьбе В пятницу в различных подразделениях иранской армии начались масштабные совместные учения с участием подразделений...