Մեկ տարվա ընթացքում Չինաստանի բնակչությունն աճել է 7 միլիոնով
2014թ. վերջի դրությամբ Չինաստանի բնակչությունը կազմել է 1մլրդ 367մլն մարդ, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը` հղում անելով ՉԺՀ պետական վիճակագրական վարչությանը: 2013թ. հետ համեմատած, Երկնատակի բնակչությունն աճել է 7,1 միլիոնով:
Նշենք նաև, որ Չինաստանում նկատվում է ուժեղ գենդերային դիսբալանս. տղամարդիկ կանանցից շատ են 33,8 միլիոնով: Մինչև 16 տարեկան երեխաները կազմում են բնակչության 17,5 %-ը, 67%-ը աշխատունակ մարդիկ են (16-60 տարեկան), տարեցները` 15,5%: Չինացիների 45,2%-ն ապրում է գյուղական վայրերում, իսկ 54,8%-ը` քաղաքներում:

За год население Китая увеличилось на 7 млн
На конец 2014 года население Китая составило 1 млрд 367 млн человек, сообщает ТАСС, ссылаясь на Государственное статистическое управление КНР. По сравнению с 2013 годом, население Поднебесной возросло на 7,1 млн человек.
Отметим также, что в КНР наблюдается сильный гендерный дисбаланс: численность мужчин превосходит численность женщин на 33,8 млн человек. Дети в возрасте до 16 лет составляют 17,5% населения, 67% -  люди трудоспособного возраста (16-60 лет), а престарелые - 15,5%.  45,2% китайцев живут в сельских областях, а 54,8% - в городах.