Հայտնի են ՄԻԵԴ դատավորի մրցույթի հաղթողները
Արդադատության նախարարությունը հրապարակել է ՄԻԵԴ-ում Հայաստանը ներկայացնող դատավորի թափուր պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթում հաղթող ճանաչված երեք թեկնածուների անունները:
«Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորի պաշտոնում ՀՀ կողմից առաջադրվող թեկնածուների ընտրությունն իրականացնող մրցութային հանձնաժողովի աշխատակազմը, ղեկավարվելով ՀՀ Նախագահի 2014թ. օգոստոսի 2-ի ՆՀ-199-Ն հրամանագրով հաստատված Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորի պաշտոնում ՀՀ կողմից առաջադրվող թեկնածուների ընտրությունն իրականացնող մրցութային հանձնաժողովի գործունեության և թեկնածուների ընտրության կարգի դրույթներով, ինչպես նաև հիմք ընդունելով Հանձնաժողովի 2015 թվականի մարտի 2-ի նիստի արդյունքները` հայտարարում է, որ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին ներկայացվող Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորի պաշտոնում Հայաստանի Հանրապետության կողմից առաջադրվող թեկնածուների ընտրության մրցույթում հաղթող ճանաչված անձինք են. Արմեն Շուրայի Հարությունյանը, Արայիկ Գառնիկի Ղազարյանը և Լիանա Օնիկի Հակոբյանը»:

Names of the Candidates for the RA Judge at ECHR Known
The Ministry of Justice of Armenia published the names of three candidates who won in the announced contest for the vacant position of the Armenian judge at ECHR. As iravaban.net reports, the statement says:
"The staff of the Competition Commission conducting the selection of the candidates to the position of the RA Judge at ECHR, governed by the order of the Competition Commission implementing selection of candidates for Armenia`s judge at the European Court of Human Rights and the order of the candidates selection approved by the RA Presidents decree NH-199-N of 2 August 2014 and based on the results of the Committee meeting of 2 March 2015, states that the following persons were included in the list of the winners of the competition of candidates to the RA Judge at ECHR that will be submitted to the RA President: Armen Harutyunyan, Arayik Ghazaryan and Liana Hakobyan. Armen Harutyunyan, Arayik Ghazaryan and Nelik Harutyunyan were the winners of the first competition."