Տեղի ունեցավ Հայաստանի արտգործնախարարի հանդիպումը Իսրայելի նախագահի հետ
Մարտի 5-ին Երուսաղեմ ժամանած Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին նախագահական նստավայրում ընդունեց Իսրայելի նախագահ Ռեուվեն Ռիվլինը։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Ողջունելով Էդվարդ Նալբանդյանին՝ Իսրայելի նախագահը, կարևորելով Հայաստանի արտգործնախարարի այցելությունը, վստահություն հայտնեց, որ այն կնպաստի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ նախարար Նալբանդյանն ընդգծեց, որ հայ և հրեա ժողովուրդները շաղկապված են հազարամյակների բարեկամության ավանդույթներով, ինչը լավ հիմք է ստեղծում՝ միջպետական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար։
Նախագահ Ռիվլինը և նախարար Նալբանդյանը կարևորեցին քաղաքական երկխոսության աշխուժացումը, ինչը նրանց համոզմամբ հնարավորություն կընձեռի ընդլայնել համագործակցությունը նաև այլ բնագավառներում։
Հանդիպմանը քննարկվեց հայ և հրեա ժողովուրդների համատեղ պատասխանատվությունը՝ մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման ուղղությամբ։

Министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна, прибывшего с рабочим визитом в Иерусалим, принял в своей резиденции президент Израиля Реувен Ривлин. Приветствовав министра, президент Израиля отметил важность его приезда, выразив убеждение, что он будет способствовать укреплению двусторонних отношений.
Поблагодарив за прием, министр подчеркнул, что армянский и еврейский народы связаны тысячелетними традициями дружбы, что создает хорошую основу для дальнейшего укрепления межгосударственных отношений.
Президент Ривлин и министр Налбандян отметили важность активизации политического диалога, который создаст возможность расширить сотрудничество стран в других отраслях.
Стороны сошлись во мнении, что армянский и еврейский народы несут совместную ответственность в предупреждении преступлений против человечности.