Սահմանին լարվածությունը համեմատաբար նվազել է․ Արծրուն Հովհաննիսյան
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ նախորդ շաբաթվա համեմատությամբ կրակոցների թիվը նվազել է, լարվածության աստիճանը` նույնպես:
«Կարելի է ասել, որ լարվածությունը նվազել է, կրակում են, բայց ոչ այն ուժգնությամբ և քանակությամբ, ինչպես նախորդ շաբաթ»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը` հավելելով, որ հակառակորդի «լռությունը» պայմանավորված է հայկական զինված ուժերի պատասխանով և այն գործողություններով, որոնք նրանք կատարում են սահմանին անվտանգությունը պահպանելու համար:
Անդրադառնալով շարքային զինծառայող Անդրանիկ Գրիգորյանի՝ հակառակորդի կողմն անցնելու փաստին, Հովհաննիսյանն ասաց, որ դեպքի մանրամասները քննվում են, իսկ ՊՆ Քննչական ծառայությունն արդեն գործ է հարուցել սահմանը անօրինական կերպով հատելու առնչությամբ:
Հիշեցնենք, որ ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքից, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական հենակետում, մարտի 22-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմն է անցել ՊԲ զինծառայող, 1991թ. ծնված շարքային-պայմանագրային Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը:

RA Defense Ministry Spokesperson: the Situation on the Borders is Relatively Calm
The situation on Armenian-Azerbaijani and Artsakh-Azerbaijani borders was relatively calm at night. In a talk with Armenpress the RA Defense Ministry spokesperson said that compared with the last week, the number of shots has reduced, the level of tension as well.
"We can say that the tension has reduced. They shoot, but not so intensively as last week," – Artsrun Hovhannisyan said and added that the "silence" of the opponent is conditioned by the responsive actions of the Armenian forces, that is being carried out for providing security on the borders.
Referring to the incident of Sunday, when the serviceman Andranik Grigoryan crossed the border and went to the side of the opponent, the RA Defense Ministry spokesperson said that the case is under investigation.
On March 22, at about 1:50 p.m. the contract soldier of the NKR Defense Army Andranik Grigoryan left his position and passed to the Azerbaijani side.