Օհանյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին և միացյալ շտաբի պետին
Այսօր Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է մարտի 22-ից 24-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ:
Պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, հանդիպմանը հատուկ անդրադարձ է կատարվել այս տարի Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման միջոցառումների ընթացքին:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերն` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ», - մասնավորապես ասված է նախարարության հաղորդագրության մեջ:

Министр обороны Армении встретился с генеральным секретарем ОДКБ
В Армении 22-24 марта с визитом находятся генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа и начальник Объединенного штаба ОДКБ, генерал-лейтенант Александр Студеникин.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, сегодня, 23 марта, состоялась встреча министра обороны Сейрана Оганяна с Николаем Бодюжей и Александром Студеникиным. В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся реализации решений, принятых на зимней сессии СКБ ОДКБ, направленных на развитие военной составляющей ОДКБ, международной и региональной безопасности. Особое внимание было уделено реализации запланированных на текущий год мероприятий, в частности, подготовке к проведению в Армении совместных учений "Нерушимое братство - 2015".