«Վրացական երազանքի» վարկանիշը նվազել է 18%-ով
Ըստ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) անցկացրած սոցիալոգիական ուսումնասիրության՝ կուսակցությունների վարկանիշային ցանկը բնակչության 36% աջակցությամբ գլխավորում է «Վրացական երազանք» կուսակցությունը: Սակայն, նախորդ տարվա ցուցանիշների հետ համեմատած, իշխող կուսակցության վարկանիշը նվազել է 18 %-ով՝ 54-ից հասնելով 36%-ի:
Հարցման արդյունքում, որի ժամանակ հետաքրքրվել են, թե քաղաքացիները ում կտան իրենց ձայնը, եթե ընտրությունները տեղի ունենային այսօր, նախկին իշխող «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության օգտին է արտահայտվել հարցվածների 15%-ը:  Վերջին մեկ տարվա ընթացքում ցուցանիշը գրեթե չի փոփոխվել:
Երրորդ տեղը 10% աջակցությամբ զբաղեցրել է պաշտպանության նախկին նախարար Իրակլի Ալասաիայի «Մեր Վրաստանը – Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը, որը նախորդ տարվա հոկտեմբերին դուրս եկավ իշխող կոալիցիայից:
Չորրորդ հորիզոնականը զբաղերել է «Վրաստանի լեյբորիստական կուսակցությունը» (6%), իսկ հինգերորդ տեղը կիսում են Նինո Բուրջանաձեի «Միացյալ դեմոկրատական շարժում» և Իմրա Ինաշվիլիի «Հայրենասերների դաշինք» կուսակցությունները (5.5%):

The Rating of Georgian Dream has Dropped by 18%
According to the results of sociological survey conducted by the International Republican Institute (IRI) among the ratings of political parties the most popular party is still the Georgian Dream with 36 percent. In comparison with the results of last year, the rating of the ruling party has decreased by 18% - from 54% to 36%.
During the survey the respondents were asked a question– ‘’Who would you vote for, if there were elections today? 15% of them favored the former governing party "United national movement" (UNM). The party Free Democrats of the former Defense Minister Irakli Alasania is at the third place with the support of 10% of population.
Ratings of other political parties are as follows: Labour Party – 6%, Democratic Movement – 5.5%, Alliance of Patriots – 5.5%.