«Վրացական երազանքի» վարկանիշը նվազել է 18%-ով
Ըստ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) անցկացրած սոցիալոգիական ուսումնասիրության՝ կուսակցությունների վարկանիշային ցանկը բնակչության 36% աջակցությամբ գլխավորում է «Վրացական երազանք» կուսակցությունը: Սակայն, նախորդ տարվա ցուցանիշների հետ համեմատած, իշխող կուսակցության վարկանիշը նվազել է 18 %-ով՝ 54-ից հասնելով 36%-ի:
Հարցման արդյունքում, որի ժամանակ հետաքրքրվել են, թե քաղաքացիները ում կտան իրենց ձայնը, եթե ընտրությունները տեղի ունենային այսօր, նախկին իշխող «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության օգտին է արտահայտվել հարցվածների 15%-ը:  Վերջին մեկ տարվա ընթացքում ցուցանիշը գրեթե չի փոփոխվել:
Երրորդ տեղը 10% աջակցությամբ զբաղեցրել է պաշտպանության նախկին նախարար Իրակլի Ալասաիայի «Մեր Վրաստանը – Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը, որը նախորդ տարվա հոկտեմբերին դուրս եկավ իշխող կոալիցիայից:
Չորրորդ հորիզոնականը զբաղերել է «Վրաստանի լեյբորիստական կուսակցությունը» (6%), իսկ հինգերորդ տեղը կիսում են Նինո Բուրջանաձեի «Միացյալ դեմոկրատական շարժում» և Իմրա Ինաշվիլիի «Հայրենասերների դաշինք» կուսակցությունները (5.5%):

Рейтинг "Грузинской мечты" упал на 18%
Согласно социологическому исследованию Международного республиканского института (IRI), в рейтинге партий с 36-ю процентами лидирует "Грузинская мечта", однако за год ее рейтинг снизился на 18% - с 54 до 36%.
По результатам социологического исследования, в ответах на вопрос - за кого бы вы отдали голос, если бы выборы проходили сегодня, 15% респондентов высказался за бывшую правящую партию "Единое Национальное Движение". Согласно результатам исследования, ее рейтинг за год не изменился.
На третье место вышла партия экс-министра обороны Ираклия Аласания "Наша Грузия - свободные демократы", которая в конце октября 2014 года вышла из правящей коалиции - 10%.
Четвертое место заняла "Лейбористкая партия Грузии" с 6% , а пятое место разделили партия экс-спикера парламента Нино Бурджанадзе "Объединенное демократическое движение" и "Альянс патриотов" Ирмы Инашвили, получив по 5,5%.