ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կմասնակցի Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի արարողություններին
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Զոյի Կոնստանտոպուլուի հրավերով մայիսի 17-ին պաշտոնական այցով մեկնել է Աթենք` Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի արարողություններին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Մայիսի 18-ին նախատեսվում է ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումը Հունաստանի խորհրդարանի խոսնակի հետ: Նույն օրը Էդուարդ Շարմազանովը կմասնակցի «Ցեղասպանությունների եռամիասնություն. հայեր, հույներ, ասորիներ» միջազգային համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 19-ին՝ Պոնտոսի հույների ցեղասպանության օրը, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Աթենքի Սինտագմա հրապարակում հարգանքի տուրք կմատուցի Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին եւ հանդես կգա ելույթով:

NA Deputy Speaker is in an Official Visit to Athens
The RA National Assembly Deputy Speaker Eduard Sharmazanov with the invitation of the Speaker of the Parliament of the Hellenic Republic Zoi Konstantopoulou on May 17 visited Athens to take part in an event commemorating the memory of the Pontian Greek victims of genocide, the press service of the RA NA informs.
Today, on May 18, the NA Deputy Speaker will meet Zoi Konstantopoulou. On the same day, Sharmazanov will participate in an international conference titled "Thee genocides: Armenians, Greeks, Assyrians," during which he will deliver a speech.
On May 19, the day of the genocide of Pontian Greeksm Eduard Sharmazanov in Syntagma square of Athens will pay tribute to the memory of the victims of genocide and will deliver a speech.