ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կմասնակցի Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի արարողություններին
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Զոյի Կոնստանտոպուլուի հրավերով մայիսի 17-ին պաշտոնական այցով մեկնել է Աթենք` Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի արարողություններին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Մայիսի 18-ին նախատեսվում է ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումը Հունաստանի խորհրդարանի խոսնակի հետ: Նույն օրը Էդուարդ Շարմազանովը կմասնակցի «Ցեղասպանությունների եռամիասնություն. հայեր, հույներ, ասորիներ» միջազգային համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 19-ին՝ Պոնտոսի հույների ցեղասպանության օրը, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Աթենքի Սինտագմա հրապարակում հարգանքի տուրք կմատուցի Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին եւ հանդես կգա ելույթով:

Вице-спикер парламента Армении отбыл в Грецию
Вице-спикер Национального Собрания Эдуард Шармазанов по приглашению спикера парламента Греции Заи Константопулос 17 мая с официальным визитом отбыл в Афины с целью участия в церемонии поминания жертв геноцида понтийских греков.
18 мая предусмотрена встреча Шармазанова со спикером парламента Греции. В тот же день Эдуард Шармазанов примет участие в международном форуме "Геноцид армян, греков, ассирийцев", где выступит с докладом.
19 мая - в День памяти жертв геноцида понтийских греков, вице-спикер НС Эдуард Шармазанов почтит память жертв геноцида и выступит с заявлением.