Ֆրանսիացի ֆերմերները փակել են Գերմանիայի հետ սահմանի ճանապարհները
Ֆրանսիացի ֆերմերները փակել են Գերմանիայի հետ սահմանի ճանապարհներ գերմանական գյուղատնտեսական արտադրանքով բեռնատարների մուտքը երկիր թույլ չտալու համար, գրում է Deutsche Welle-ն։
Հուլիսի 26-ից գյուղացիները տրակտորներով փակել են 6 ավտոմայրուղի և 5 կամուրջ՝ բողոքելով այն բանի դեմ, որ «աղավաղվել է մրցակցությունը»՝ հօգուտ գերմանացի ֆերմերների։
Գյուղական միությունների դաշնության տեղի ներկայացուցչության և «Երիտասարդ ֆերմերներ» արհմիության կաղմից կազմակերպված ակցիան կտևի առնվազն մինչև երկուշաբթի կեսօր։
Ֆերմերները տրակտորներով փակել են  նաև Իսպանիայի հետ սահմանի արագընթաց ավտոմայրուղին և կանգնեցրել են իսպանական մրգերով և մսամթերքներով մի քանի տասնյակ բեռնատարներ։
Ֆերմերներն արդեն հայտարարել են, որ ակցիայի շարունակելությունը կորոշվի հուլիսի 27-ին՝ Ստրասբուրգում պաշտոնյաների հետ հանդիպման արդյունքում:

Французские фермеры перекрыли дороги на границе с Германией
Французские фермеры в Эльзасе блокировали дороги на границе с Германией, чтобы не допустить на свою территорию грузовики с немецкой сельхозпродукцией, сообщает Deutsche Welle.
Начиная с вечера воскресенья, 26 июля, крестьяне перекрыли тракторами шесть автострад и пять мостов в знак протеста против, как они считают, "искажения конкуренции" в пользу немецких фермеров.
Акция, организованная местным представительством Федерации крестьянских союзов (FDSEA) и профсоюзом "Молодые фермеры" департамента Нижний Рейн продлится по меньшей мере до полудня понедельника, 27 июля.
Кроме того, фермеры также тракторами заблокировали скоростную магистраль А645 на границе с Испанией и остановили несколько десятков грузовиков с испанскими фруктами и мясными продуктами.
Фермеры уже заявили, что вопрос о продлении протестной акции будет решаться по результатам встречи с чиновниками в Страсбурге, которая запланирована на 27 июля.