Սիրիական ուժերը 47 գյուղ են ազատագրել ԻՊ-ից
Սիրիական Ժողովրդավարական ուժերը (SDF)՝ ռուսական օդուժի աջակցությամբ Ալ-Հասիկա նահանգում  գրոհայիններից ազատագրել են մոտ 47 գյուղ և շարժվում են Շադադի քաղաքի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է «Ալ-Մայադին» հեռուստաալիքը՝ հղում կատարելով սեփական աղբյուրին, փոխանցում է Sputnik News-ը:
«Սիրիական Ժողովրդավարական ուժերն Ալ-Հասիկա նահանգում ազատագրել են 47 գյուղ և շարժվում են Շադադի քաղաքի ուղղությամբ», - ասել է աղբյուրը:
Շադադի քաղաքը «Իսլամական պետության» գլխավոր հենակետերից մեկն է,  որի միջոցով ուժեր է ուղարկում  պայքարելու սիրիական բանակի դեմ,  ինչպես նաև ուժեր է փոխադրում Դեր Զոր, որտեղ սիրիական բանակը պայքարում է ԻՊ-ի դեմ Ռուսաստանի աջակցությամբ: Այն նաև նավթ արտադրող խոշոր տարածք է համարվում:

© syrianperspective.com
Syrian Democratic Forces (SDF), backed by Russian airstrikes, have retaken some 47 villages in an advance on the city of ash-Shaddadi in northeastern Syria, a source told al-Mayadeen television, Sputnik News reports.
"Syrian Democratic Forces liberated 47 villages in southern al-Hasakah province and are nearing ash-Shadadi," the source said.
Ash-Shaddadi is a key town for Daesh, through which the group transports forces to fight both Syrian army and SDF positions in Hasakah province, and transfers more forces to Deir ez-Zor, where the Syrian army battles Daesh with Russian support. It is also a major oil-producig area.