Խուրշուդյանը և Ալեքսանյանը՝ ծանրամարտի Ռուսաստանի նախագահի Գավաթի խաղարկության հաղթողներ
Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամներ Հռիփսիմե Խուրշուդյանը և Ռուբեն Ալեքսանյանը հաղթել են Ռուսաստանի նախագահի Գավաթի խաղարկությունում, հաղորդում է armnoc.am-ը:
Կազանում ընթացող Գավաթի խաղարկության կանանց մրցաշարի +75 կգ քաշային կարգում Խուրշուդյանը պոկեց 110 կգ, իսկ հրումում՝ 136 կգ, երկամարտի 246  կգ արդյունքով հայ ծանրորդը դարձավ Գավաթի խաղարկության հաղթող: Կանանց +75 կգ քաշին մասնակցում էին 3 ծանրորդներ:
Ռուբեն Ալեքսանյանը (+105 կգ) պոկում վարժությունում գլխավերևում պահեց 189 կգ, իսկ հրումում՝ 241 կգ և երկամարտի 430 արդյունքով դարձավ Գավաթի խաղարկության հաղթող:
Նախօրեին 94 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Առաքել Միրզոյանը երկամարտի 320 կգ արդյունքով զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը:
Հայաստանը Ռուսաստանի նախագահի Գավաթի խաղարկությանը ներկայացել է 3 մարզիկով՝ Հռիփսիմե Խուրշուդյան (+75 կգ), Առաքել Միրզոյան (94 կգ) և Ռուբեն Ալեքսանյան (+105 կգ):

Хуршудян и Алексанян – победители Кубка президента России по тяжелой атлетике
Члены сборной Армении по тяжелой атлетике Рипсиме Хуршудян и Рубен Алексанян одержали победу на розыгрыше Кубка президента России, сообщает пресс-служба НОК Армении.
На проходящем в Казане женском турнире розыгрыша Кубка в весовой категории +75 кг Хуршудян подняла в рывке 110 кг, а в толчке – 136 кг. Набрав в сумме двоеборья 246 кг, армянская тяжелоатлетка стала победительницей розыгрыша Кубка. В весовой категории +75 кг среди женщин принимали участие 3 спортсменки.
Рубен Алексанян (+105 кг) в рывке удержал над головой 189 кг, а в толчке – 241 кг, и, набрав в сумме двоеборья 430 кг, стал победителем розыгрыша Кубка.
Накануне в весовой категории 94 кг представитель Армении Аракел Мирзоян занял 5-ю строчку, набрав в сумме двоеборья 320 кг.
На розыгрыше Кубка президента России Армению представляли 3 спортсмена: Рипсиме Хуршудян (+75 кг), Аракел Мирзоян (94 кг) и Рубен Алексанян (+105 кг).