Հանգստյան օրերին իրադրությունը սահմանին եղել է լարված. ԼՂՀ ՊՆ
Չնայած հակամարտող կողմերի միջև ձեռք բերված՝ իրավիճակը չապակայունացնելու մասին պայմանավորվածություններին, հանգստյան օրերին ադրբեջանական կողմի պատճառով իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին եղել է լարված:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2400 կրակոց, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սահմանի հարավային, հարավարևելյան և հյուսիսային ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 (40 արկ) և 82 (11 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:
Սովորության համաձայն, փորձելով պարտակել իր ապակառուցողական գործողությունները, Ադրբեջանը լարվածության աճի մեջ շտապել է մեղադրել հայկական կողմին:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է իր հանձնառությունը խստորեն հետևել ձեռք բերված պայմանավորվածություններին՝ միևնույն ժամանակ պատրաստ լինելով կանխել հակառակորդի ցանկացած սադրիչ գործողություն:

НКР: ситуация на передовой остается напряженной
Несмотря на достигнутые договоренности о воздержании от дестабилизации обстановки, в минувшие выходные ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил была напряженной по вине азербайджанской стороны. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу министерства обороны НКР.
За указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2400  выстрелов. На южном, юго-восточном и северном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также 60-и (40 снарядов) и 82-миллиметровые (11 снарядов) минометы.
"По привычке, пытаясь скрыть свои деструктивные действия, Азербайджан поспешил обвинить в росте уровня напряженности армянскую сторону", – говорится в сообщении.
"Министерство обороны НКР вновь подтверждает свое обязательство строжайше следовать достигнутым договоренностям, в то же время будучи готовым пресекать любые провокационные действия противника", – подчеркивается в сообщении.