Լարվածության աճ է արձանագրվել հայ-ադրբեջանական սահմանին. ՀՀ ՊՆ
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան զինված դիմակայության լարվածության աճ է արձանագրվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում` ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդավան և Կոթի բնակավայրերի ուղղությամբ: Ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների և բնակավայրերի ուղղությամբ կիրառել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 և 82մմ ականանետեր, տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է: Փոխհրաձգության ընթացքում բեկորային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Զորի Գորիսի Աշրաֆյանը (ծնվ. 1983թ.):

RA MoD: Increase of Tension on Armenian-Azerbaijani Border
The spokesman for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan said that Azerbaijani servicemen on Tuesday shelled villages in the Tavush region of Armenia.
"Last night and this morning, growth of intense military confrontation on the Armenian-Azerbaijani border in the north-eastern part, in the direction of Berdavan and Koti villages of the RA Tavush region was recorded. The Azerbaijani side has used various caliber of weapons - 60 and 82 mm mortars. As a result of the responsive actions of the RA armed forces subdivisions, the activity of the opponent was suppressed. During the exchange of fire Zori Goris Ashrafyan (born 1983) was wounded," Hovannisian on his Facebook.