McDonald's Հայաստանում կբացվի՞, թե՞ ոչ
McDonald's–ը չի ծրագրում իր ռեստորանները բացել Հայաստանում, «Նովոստի–Արմենիա» գործակալության հարցմանն ի պատասխան հայտնել է Եվրոպայում McDonald's–ի ցանցի ռեստորանների մամուլի քարտուղար Ջոնաթան Քոուլզը։
Վերջին մի քանի ամիսներին հայկական ԶԼՄ–ներում պարբերաբար տեղեկություն է ստացվում McDonald's արագ սննդի ամենաճանաչված ցանցի ռեստորանների մոտալուտ բացման մասին։ Հայկական լրատվամիջոցները մեջբերում են վրացի գործարար Թեմուր Ճղոնիայի խոսքն, ով ասել է, թե McDonald's կորպորացիայի գլխավոր գրասենյակից Հայաստանում ռեստորանների ցանց բացելու թույլտվություն է ստացել, և իրեն մնում է միայն համաձայնեցնել հարցը հայկական կառավարության հետ։
Սակայն, ինչպես նախկինում, Հայաստանում McDonald's–ի բացման մասին լուրերը հերքվել են։ «Ինչ–որ երկրում McDonald's բացելու կամ չբացելու հարցը քննարկելիս մենք ուսումնասիրում և վերլուծում ենք տնտեսական և գործարար տարբեր գործոններ։ Ներկայում մենք չենք ծրագրում McDonald's բացել Հայաստանում»,– նշեց Քոուլզը։

McDonald's в Армении: будет - не будет
McDonald's не планирует открывать свои рестораны в Армении. Как передает Новости-Армения, об этом заявил пресс-секретарь ресторанов сети McDonald's в Европе Джонатан Коулз.
За последние несколько месяцев в армянских СМИ периодически появляется информация о скором открытии одной из самых популярных в мире сетей быстрого питания - McDonald's. Армянские медиа с завидным постоянством цитируют слова грузинского бизнесмена Темура Чкония, заявляющего, что он уже получил от главного офиса корпорации McDonald's разрешение на открытие ресторанов сети в Армении и что ему лишь остается согласовать данный вопрос с армянским правительством.
Однако, как и прежде, слухи о предстоящем открытии McDonald's в Армении вновь опровергнуты.
"При рассмотрении вопроса - открывать или нет McDonald's в какой-либо стране, мы изучаем и анализируем различные экономические и бизнес-факторы. В настоящее время мы не планируем открывать McDonald's в Армении", - подчеркнул Коулз.