Նիսի ահաբեկչությունից հետո Ֆրանսիան ուժեղացնում է ԻՊ-ի դեմ պայքարը
Ֆրանսիան հրետանային սպառազինություն է մատակարարելու Իրաքին: ԻՆչպես հայտնում է TASS-ը, այս մասին Անվտանգության խորհրդի նիստից հետո հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը:
«Ֆրանսիան կուժեղացնի իրաքյան բանակը և հրետանային սպառազինություն կտրամադրի: Դրանք տեղ կհասնեն օգոստոսին», - ասել է Օլանդը:
Միևնույն ժամանակ նաև հայտնել է, որ «Շառլ Դը Գոլ» ավիակիրը տարածաշրջան կհասնի սեպտերմբերի վերջին, ինչը հնարավորություն կտա ուժեղացնել ահաբեկիչներին հասցվող հարվածները Dassault Rafale տիպի ինքնաթռիների կիրառման շնորհիվ:

После теракта в Ницце Франция ужесточает борьбу против ИГ
Франция поставит Ираку артиллерийское вооружение. Об этом сообщил президент Франции Франсуа Олланд по итогам заседания Совета безопасности страны в Елисейском дворце, сообщает ТАСС
"Франция обеспечит усиление иракской армии и поставит ей артиллерийские вооружения. Они будут доставлены на место в следующем месяце, в августе", - сказал Олланд.
По его словам, "авианосец "Шарль де Голль" прибудет в этот регион в конце сентября, что позволит усилить удары по террористам на основе использования самолетов Dassault Rafale.