Պուտինը Հայաստանից մեկնել է Հնդկաստան
Ռուսաստանի նածագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստան այցից հետո մեկնել է Հնդկաստան՝ Գոա նահանգ, որտեղ հանդիպում է ունեցել երկրի վարչապետ Մոդիի հետ: Այս մասին հայտնում է RIA Novosti-ն՝ նշելով, որ Պուտինի՝ Հնդկաստան այցելության հիմնական նպատակը BRICS-ի (Բրազիլիա, Ռուսաստան, Հնդկաստան, Չինաստան, Հարավաֆրիկյան Հանրապետություն) գագաթաժողովին մասնակցելն է:
Գագաթաժողովը կանցկացվի հոկտեմբերի 15-16-ին։ Գագաթաժողովի ժամանակ քննարկելու են միջազգային օրակարգի հարցերը, իսկ ավարտին նախատեսվում է ընդունել Գոայի հռչակագիրը և Գործողությունների պլան, որոնք կորոշեն փոխգործակցության առաջնահերթությունները:

Владимир Путин прибыл в Индию для участия в саммите БРИКС
Президент России Владимир Путин прибыл в индийский штат Гоа, где провел встречу с премьер-министром Индии Нарендры Моди. Он также примет участие в саммите БРИКС, передает РИА Новости.
Саммит БРИКС пройдет в Гоа 15 и 16 октября. В объединение входят Бразилия, Россия, Индия, Китай и ЮАР. Лидеры стран БРИКС сверят часы по ключевым вопросам международной повестки, а по итогам саммита планируется принять Декларацию Гоа и План действий, которые определят приоритеты взаимодействия на ближайшую перспективу, а также другие важные документы в области экономического, финансового и гуманитарного сотрудничества.
Ранее Путин был с визитом в Ереване, где принял участие в сессии Организации Договора о коллективной безопасности.