Էդվարդ Նալբանդյանը Բեռլինում կհանդիպի Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ
Նոյեմբերի 3-ից 4-ը արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի  Բեռլին, որտեղ կկայանա նրա հանդիպումը Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ. տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը։
Նախատեսված է նաև Հայաստանի արտգործնախարարի հանդիպումը ԳԴՀ կանցլերի արտաքին քաղաքական և անվտանգության հարցերով գլխավոր խորհրդական Քրիստոֆ Հոյսգենի հետ։
Այցի շրջանակներում Էդվարդ Նալբանդյանը Ֆրիդրիխ-Էբերտ հիմնադրամում հանդիպում կունենա Գերմանիայի խորհրդարանի անդամների և առաջատար քաղաքագետների ու փորձագետների հետ։

Глава МИД Армении посетит Берлин
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 3-4 ноября посетит Берлин, где состоится его встреча с главой МИД ФРГ Франк-Вальтером Штайнмайером, сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Запланирована также встреча Э.Налбандяна с главным советником по вопросам зарубежной политики и безопасности канцлера Германии Ангелы Меркель Кристофом Хесгеном.
В рамках визита глава МИД Армении в Фонде им. Фридриха Эберта проведет встречу с членами парламента Германии, а также ведущими политологами и экспертами.