ՊԲ առաջահ ուժերը չեն թիրախավորում խաղաղ բնակավայրերը. ԼՂՀ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտոնական քարոզչությունը շարունակում է ինչպես սեփական, այնպես էլ միջազգային հանրությանը մոլորեցնելու նպատակով ապատեղեկատվության տարածման քաղաքականությունը:
Մասնավորապես նոյեմբերի 2-ին ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում և սոցցանցերում տեղեկություն է տարածվել, թե իբր հայերի ականանետերից արձակված արկերն ընկել են Աղդամի շրջանի Չեմենլի և այլ բնակավայրեր:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ նշված տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում: Ավելին, նմանաբովանդակ հաղորդագրությունների տարածմամբ հակառակորդ երկիրը փորձում է իրեն ապահովագրել հերթական սադրանքներից:
ՊԲ առաջահ ուժերը խստորեն հետևում են ստանձնած պարտավորություններին և երբեք չեն թիրախավորում խաղաղ բնակավայրերը:

Минобороны НКР опровергает очередную дезинформацию Азербайджана
Агитпроп Азербайджана продолжает политику распространения дезинформации с целью ввести в заблуждение как собственное общество, так и международное сообщество. Как передает Panorama.am, об этом говорится в распространенном сегодня заявлении министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
2 ноября в азербайджанских СМИ и азербайджанском сегменте социальных сетей была распространена информация о том, якобы выпущенные из минометов армянской стороны снаряды упали в село Чеменли Агдамского района и в другие населенные пункты.
Минобороны НКР заявляет: "Данная информация не соответствует действительности. Более того, распространением сообщений подобного содержания противник пытается застраховать себя в случае очередных своих провокаций.
Передовые подразделения Армии обороны НКР строжайше соблюдают взятые на себя обязательства и никогда не используют мирные населенные пункты в качестве мишени".