Հակառակորդը արկակոծում է Թալիշի և Յարըմջայի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերը. ԼՂՀ ՊԲ
Ինչպես անցած գիշերվա ընթացքում, այնպես էլ այսօր առավոտվանից սահմանի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինուժը շարունակում է իրականացնել սադրիչ գործողություններ: Մանավորապես` ժամը 12:15-ից սկսած, հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից արկակոծում է առաջնագծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ և Յարըմջա)  ուղղությամբ տեղակայված պաշտպանության բանակի մարտական դիրքերը: Հատկապես ինտենսիվ արկակոծության են ենթարկվում Յարըմջա գյուղի ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդի նահախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկում են պատասխան գործողություններ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ սահմանային լարվածության աճի ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

ВС Азербайджана из минометов обстреливают боевые позиции Армии обороны НКР
Как в течение минувшей ночи, так и с утра пятницы, 11 ноября, на некоторых участках карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана продолжают предпринимать провокационные  действия. Об этом со ссылкой на заявления министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики передает Panorama.am.
В частности, сегодня, начиная с 12:15 по ереванскому времени, ВС Азербайджана из 60-и и 82-миллиметровых минометов обстреливают боевые позиции Армии обороны, дислоцированные в северо-восточном направлении границы (Талыш и Ярымджа). Особенно интенсивному обстрелу подвергаются боевые опорные пункты, дислоцированные в направлении села Ярымджа.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР предпринимают ответные действия для подавления наступательной активности противника. Министерство обороны НКР заявляет, что вся ответственность за рост напряженности на границе ложится на азербайджанскую сторону", – говорится в сообщении.