Մահացել է երգիչ Անդրեյ Դավիդյանը
Ինչպես հայտնել է արտիստի պրոդյուսեր Յուրի Դենիսովը՝ «Անդրեյը մահացել է առավոտյան 06:50՝ սրտի կանգից»: Դեռևս հայտնի չէ, թե որտեղ տեղի կունենաարտիստի վերջին հրաժեշտի արարողությունը և հուղարկավորությունը: Այդ հարցը դեռևս որոշվում է: Ըստ ԶԼՄ-ների՝ Դավիդյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել  սրտի կաթվածից հետո, երբ ընկել է կոմայի մեջ:
Անդրեյ Դավիդյանը ծնվել է 1956թ հունվարի 30-ին, Մոսկվայում՝ երաժիշտների ընտանիքում: Մայրը հայտնի դաշնակահարուհի էր, իսկ հայրը՝ հայտնի տենոր Սերգեյ Դավիդյանն էր: 16 տարեկանում Անդրեյ Դավիդյանը դարձել է "Високосное лето" ռոք խմբի մենակատար: 1979 թվականին նա միացել է Քրիս Քելմիի  "Рок-Ателье" նախագծին: Անդրեյ Դավիդյանը մասնակցել է նաև ռուսական "Голос"  հայտնի հեռուստանախագծին և աչքի ընկել փայլուն ելույթներով:

Умер певец Андрей Давидян
Как сообщил РИА Новости директор артиста Юрий Денисов, «Андрей умер сегодня в 06:50 утра, остановилось сердце».  Директор артиста отметил, что пока неизвестно, где пройдут церемония прощания и похороны артиста, этот вопрос решается. По информации СМИ, Давидян был доставлен в реанимацию после того, как перенес инсульт и впал в кому.
Андрей Давидян родился 30 января 1956 года в Москве в музыкальной семье. Мать - известная пианистка, отец - тенор Сергей Давидян. В 16 лет Давидян стал солистом рок-группы "Високосное лето", участниками которой также были Крис Кельми, Александр Ситковецкий, Юрий Титов и Игорь Окуджава. В 1979 году присоединился к новому проекту Криса Кельми "Рок-Ателье", группа стала первым исполнителем культовой рок-оперы "Юнона и Авось".