Իսրայելի պաշտպանության նախարարը կոչ է արել հրեաներին լքել Ֆրանսիան
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Ավիգդոր Լիբերմանը կոչ է արել Ֆրանսիայում բնակվող հրեաներին լքել այդ երկիրը։ Այս մասին հայտնում է Haaretz-ը։
«Հավանաբար եկել է ժամանակը՝ Ֆրանսիայի հրեաներին ասելու. «Դա Ձեր երկիրը չէ, դա Ձեր հողը չէ, հեռացե՛ք Ֆրանսիայից և եկե՛ք Իսրայել»»,-հայտարարել է նա իսրայելական «Մեր տունն Իսրայելն է» կուսակցության ժողովի ժամանակ։
Լիբերմանի այս հայտարարությունը կապված է 2017 թվականի հունվարի 15-ին նշանակված Մերձավոր Արևելքի խաղաղության հարցերով միջազգային համաժողովի հետ, որը կանցկացվի համաժողովի նախաձեռնող Ֆրանսիայում։ Համաժողովի մասնակից պետք է դառնան մոտ 70 պետություններ ու միջազգային կազմակերպություններ։

Министр обороны Израиля призвал евреев покинуть Францию
Министр обороны Израиля Авигдор Либерман призвал евреев, живущих во Франции, покинуть эту страну, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Haaretz.
"Вероятно, настало время сказать евреям во Франции: "Это не ваша страна, это не ваша земля, уезжайте из Франции и приезжайте в Израиль", - заявил он на собрании израильской партии "Наш дом Израиль".
Заявление министра связано с намеченной на 15 января 2017 года международной конференцией по миру на Ближнем Востоке, которая будет проходить во Франции, являющейся ее инициатором. Участниками конференции должны стать около 70 государств и международных организаций.