Ապատեղեկատվություն տարածելով` Ադրբեջանը փորձում է արդարացնել երեկ առաջնագծում իր իսկ իրականացրած սադրիչ գործողությունները. ԼՂՀ ՊՆ
Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հանդես է եկել հերթական ցնդաբանությամբ՝ տեղեկատվություն տարածելով, թե իբր երեկ 16:55-ից սկսած ղարաբաղյան կողմը, օգտագործելով հրանոթներ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր, արկակոծել է իրենց առաջնային դիրքերը, որպեսզի ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի մեկ այլ ուղղությամբ ձեռնարկի դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ վերոնշյալը կատարյալ ապատեղեկատվություն է և միջազգային հանրությանը մոլորեցնելու խղճուկ փորձ: Ուղղակի նման ապատեղեկատվություն տարածելով, ադրբեջանական կողմը փորձում է ինչ-որ կերպ արդարացնել երեկ առաջնագծում իր իսկ իրականացրած սադրիչ գործողությունները:

Распространенное сегодня министерством обороны Азербайджана сообщение – жалкая попытка ввести в заблуждение мировое сообщество. Как передает Panorama.am, об этом говорится в заявлении министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
"Министерство обороны Азербайджана сегодня выступило с очередным бредом, распространив сообщение о том, якобы карабахская сторона накануне, 7 февраля, начиная с 16:55, используя пушки и минометы различного калибра, обстреляла их передовые позиции, чтобы в другом направлении карабахско-азербайджанской границы предпринять попытку диверсионного проникновения.
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики заявляет, что вышеотмеченное – абсолютная дезинформация и жалкая попытка ввести в заблуждение мировое сообщество.
Просто, распространяя подобную дезинформацию, азербайджанская сторона  пытается хоть как-то оправдать свои вчерашние провокационные действия на передовой", – говорится в сообщении.