ՊՆ բուլդոզերը գլորվել է ձորը. 1 զինծառայող զոհվել է, 2-ը ստացել են մարմնական վնասվածքներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ պայմանագրային զինծառայողի մահվան պատճառ դարձած վթարի դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Նախնական տվյալներով՝ փետրվարի 15-ին՝  ժամը  15:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրք տանող ճանապարհը մաքրելիս ձորն է գլորվել զորամասին պատկանող T-170 բուլդոզերը, ինչի հետևանքով բուլդոզերում գտնվող պայմանագրային զինծառայողներ Գարեգին Հակոբի Մինասյանը, Արմեն Միխայելի Պուխան և Վրույր Ֆիրդուսի Ներսիսյանն ստացել են մարմնական վնասվածքներ:
ՀՀ ՊՆ Գեղարքունիքի կայազորային զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին պայմանագրային զինծառայող Գարեգին Հակոբի Մինասյանը մահացել է:
Նույն օրը Ա.Պուխան և Վ.Ներսիսյանը տեղափոխվել են ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

В результате падения бульдозера в ущелье в Армении погиб военнослужащий-контрактник
Пятым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту аварии, ставшей причиной гибели военнослужащего контрактной службы. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба СК РА.
По предварительным данным, 15 февраля, около 15:00, при расчистке дороги, ведущей к боевой позиции N-ской воинской части министерства обороны Армении, принадлежащий воинской части бульдозер T-170 скатился в ущелье, в результате чего находившиеся в машине военнослужащие-контрактники – Гарегин Акопович Минасян, Армен Михайлович Пухан и Вруйр Фирдусович Нерсисян – получили телесные повреждения.
По дороге в гарнизонный военный госпиталь один из военнослужащих – Гарегин Минасян – скончался.
В тот же день военнослужащие А. Пухан и В. Нерсисян были переведены в Центральный клинический военный госпиталь минобороны Армении.
По данному факту пятым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления возбуждено уголовное дело по ч.2 ст. 377 Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие.