Ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր սահմաններին հանդարտություն լինի. նախագահը մասնակցել է քվեարկությանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը տիկնոջ՝ Ռիտա Սարգսյանի հետ այսօր առավոտյան մայրաքաղաքի թիվ 9/18 ընտրատեղամասում մասնակցել է ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների քվեարկությանը:
Քվեարկությունից հետո պատասխանելով լրագրողների հարցերին, թե քվեաթերթիկը քվեատուփի մեջ գցելիս ի՞նչ մտածեց կամ ի՞նչ հիշեց՝ զինվորների՞ն, սահմա՞նը, Հանրապետության Նախագահը ասել է. «Մտածեցի, որ խաղաղությունից թանկ բան չկա, և ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի մեր սահմաններին հանդարտություն լինի, և այդ սահմանները լինեն անձեռնմխելի»:
Մեկ այլ հարցի, թե ինչպե՞ս է Նախագահը գնահատում քարոզարշավը և կուսակցության շանսերը, Սերժ Սարգսյանը նշել է՝ այսօր շանսերը գնահատելու ժամանակը չէ, այսօր քվեներ ստանալու ժամանակն է:

We Will Do Everything to Ensure that Our Borders Are Quiet and Untouchable: President Attended the Elections
Today in the morning, President Serzh Sargsyan along with his wife first lady Rita Sargsyan attended the elections of National Assembly of the Republic of Armenia at the polling station No.9/18.
After voting, he spoke with reporters and on the questions whether what he was thinking about when casting the ballot he answered, ''I thought that peace is precious, and we will do everything to ensure that our borders are quiet and untouchable.''
And on the question how he estimates the campaign and party's chances, Serzh Sargsyan mentioned that today is not about chances, today is about receiving votes.