Քլինթոն. Պուտինը ցանկանում է ԱՄՆ-ին ու ամերիկացիներին ծնկի բերել
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ցանկանում է ԱՄՆ-ին ու ամերիկացիներին ծնկի բերել: Այս մասին ասել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը Code Conference-ին տված հարցազրույցում:
Ինչպես փոխանցում է variety.com-ը՝ Քլինթոնն այս մասին ասել է՝ խոսելով 2016-ին կայացած նախագահական ընտրությունների և դրանցում իր կրած պարտության մասին:
Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանը զգալի դերակատարում է ունեցել իր պարտության հարցում:
«Կարծում եմ՝ կարևոր է լուրջ դասեր քաղել անցած քարոզարշավից: Միջամտած ուժերին չէր հետաքրքրում միայն  ընտրությունների ու քաղաքականության վրա ազդելը: Նրանց հետաքրքրում է նաև մեր տնտեսությունն ու մենք՝ որպես ազգ»,-նշել է Քլինթոնը:
Նրա խոսքով, թեև ռուսական կողմի միջամտությունն առաջին հերթին ուղղված էր իր դեմ, այնուամենայնիվ դրա նպատակն էր նաև Միացյալ Նահանգների՝ որպես երկրի, ունեցած ձեռքբերումները ոչնչացնելուն:
«Կարևոր է, որպեսզի ամերիկացիները, տեխնոլոգիական և բիզնես ոլորտների ներկայացուցիչները հասկանան, որ Պուտինն ուզում է ծնկի բերել մեզ: Նա Պետանվտանգության կոմիտեի (KGB) հին գործակալ է»,-նշել է Քլինթոնը:

Vladimir Putin wants to bring US down.  Hillary Clinton warned in an interview at the Code Conference in Rancho Palos Verdes, Calif.
Clinton spoke in great detail about how a massive Russian-led misinformation campaign scuttled her chances with the help of social networks that weren’t properly empowered to combat fake news, variety.com reports.
"I think it’s important to learn the real lessons from this last campaign," she said. "The forces aren’t just interested in influencing elections and politics. They’re going after the economy and our unity as a nation."
"What we saw in this election particularly the first time we had the tech revolution really weaponized politically," Clinton said. "It was aimed at me but it’s a much deeper more persistent effort to literally turn the clock back on so much of what we have achieved as a country."
"It is important that Americans, that people in tech and business understand that Putin wants to bring us down," she warned. "He is an old KGB agent."