ԱՄՆ Սենատը ցանկանում է սաստկացնել ՌԴ պատժամիջոցները
ԱՄՆ Սենատում հանրապետականները և դեմոկրատները փաստացի պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոցները մեղմելու հարցում Դոնալդ Թրամփի հնարավոր նախաձեռնության վերաբերյալ: Սենատորները մտադիր են կանխել նախագահի փորձերը և հասնել պատժամիջոցների սաստկացման: Newsru.com-ի փոխանցմամբ, նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Հարավային Կարոլիանայից սենատոր Լինդսի Գրեմը:
«Կոնգրեսի ցանկացած անդամ, ով չի ցանկանում պատժել Ռուսաստանին իր քայլերի համար, դավաճանում է ժողովրդավարությունը: Եվ եթե նախագահը չստորագրի Ռուսաստանին պատժելու մասին օրենքը, դա կդիտվի որպես դավաճանություն ժողովրադավարությանը», - ասել է Գրեմը:
CBS-ին տված հարցազրույցում հանրապետական սենատորը նշել է, որ ԱՄՆ-ին ընտրություններին ենթադրվող միջամտության համար Ռուսաստանին պատժելու մասին օրենքը պետք է ընդունվի արդեն հաջորդ շաբաթ:

In the US Senate Republicans and Democrats almost agreed on a possible initiative by Donald Trump to ease sanctions against Russia. The senators intend to block the President's attempts and to tighten the sanctions. This was announced by Senator from South Carolina Lindsi Grem, Newsru.com reports.
"Any member of Congress who does not want to punish Russia for what it does is betraying democracy. And if the President does not sign the law to punish Russia, it will be a betrayal of democracy," Grem said.
In an interview with CBS, the Republican senator said that a law that would punish Russia for alleged interference in the US elections should be adopted next week.