ԱԱ. Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը կրկին հաղթեց Սլովակիային
Բասկետբոլի 2019 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականը 92:78 հաշվով հաղթեց Սլովակիայի ընտրանուն:
Հայ բասկետբոլիստներն առաջին քառորդում մրցակցին զիջեցին մեկ միավորի տարբերությամբ՝ 21:22: Սակայն, երկրորդ քառորդից սկսած մեր թիմն առավելություն ստացավ՝ մեծ ընդմիջումից առաջ հաշիվը դարձնելով 46:33: Խաղն ավարտվեց մեր թիմի վստահ հաղթանակով՝ 92:78:
Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդիպման ամենաարդյունավետ խաղացող ճանաչվեց Ռայան Բոաթրայթը՝ վաստակելով 22 միավոր:
A խմբի մյուս խաղում Բոսնիա և Հերցեգովինան 72:88 հաշվով պարտություն կրեց Շվեդիայի ընտրանուց:
Չորրորդ տուրից հետո Հայաստանի հավաքականը յոթ միավորով միանձնյա գլխավորում է A խմբի մրցաշարային աղյուսակը: Նիկշա Բավցևիչի սաները հաջորդ խաղում կմրցեն Շվեդիայի հավաքականի հետ: Հանդիպումը կկայանա օգոստոսի 16-ին, մրցակցի հարկի տակ:

Cборная Армении по баскетболу вновь победила в отборочном турнире ЧМ
Сборная Армении по баскетболу со счетом 92:78 победила Словакию в отборочном этапе чемпионата мира по баскетболу 2019 года, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армянские баскетболисты уступили сопернику в первой четверти с разницей в одно очко - 21:22. Однако, начиная со второй четверти, наша команда получила преимущество. Перед большим перерывом счет стал 46:33. Матч завершился уверенной победой наше команды со счетом 92: 78.
В составе сборной Армении самым результативным игроком матча стал Райан Боатрайт, набравший 22 очка.
В другом матче группы "А" Босния и Герцеговина со счетом 72:88 потерпела поражение от Швеции.
После четвертого тура сборная Армении с 7 очками единолично возглавляет турнирную таблицу группы "А". Подопечные Никши Бавцевича в следующей игре встретятся со сборной Швеции. Матч состоится 16 августа, на площадке соперника.