Բաքվի կենտրոնում գտնվող սրճարանը փակվել է հայերի հետ կապ ունենալու կասկածով
Բավքում փակել են «26» («Twenty six») սրճարանը, որը տեղակայված է Սաբայիլի շրջանում՝ «Սահիլ» այգուց ոչ հեռու։ Ինչպես հայտնում է Rusarminfo-ն, սրճարանը փակելու համար այնտեղ է ժամանել նույնիսկ Բաքվի գործադիր իշխանության ղեկավար Հաջիբալ Աբութալիբովը։ Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում  նշել է, որ մայրաքաղաքի կենտրոնում «26» անվանումով սրճարանի բացումն անընդունելի է։ «Թող հայերի՝ այստեղ ապրող հովանավորները հասկանան, որ քանի դեռ ադրբեջանցի ժողովուրդը կա, դաշնակցականներին համակրողներն Ադրբեջանում տեղ չունեն», - ընդգծել է Հաջիբալ Աբութալիբովը։
Սրճարանի փակումը կապում են Բաքվի 26 կոմիսարների հանդեպ Ադրբեջանում տիրող տրամադրությունների հետ։ Վերջիններս 1917 թվականին Պետրոգրադում Ժամանակավոր կառավարության անկումից հետո ձևավորեցին Բանվորների, գյուղացների և զինվորականների պատգամավորների Բաքվի խորհուրդը, որն ավելի ուշ գլխավորեց Ստեփան Շահումյանը։

В центре Баку закрыли кафе по подозрению в связи с армянами
В Баку закрыли кафе "26" ("Twenty six"), которое расположено на территории Сабаильского района, на окраине Хаганинского района с парком "Сахил" (бывший парк "26 бакинских комиссаров")․ Как передает Rusarminfo, для этого на территорию даже прибыл глава Исполнительной власти Баку Гаджибала Абуталыбов, который в беседе с журналистами отметил, что открытие в центре столицы кафе с названием "26" неприемлемо.
"Пусть живущие здесь покровители армян поймут, что до тех пор, пока есть азербайджанский народ, сочувствующим дашнакам места в Азербайджане нет", - подчеркнул Гаджибала Абуталыбов.
Закрытие кафе Twenty six в Баку связывают с отношением в Азербайджане к 26 бакинским комиссарам, которые в 1917 году после падения Временного правительства в Петрограде, сформировали Бакинский совет рабочих, крестьянских и солдатских депутатов (Баксовет), который позже возглавил Степан Шаумян.