Մադուրոն համաձայնել է ընդդիմության հետ բանակցություններին
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ երկրի կառավարությունը կմասնակցի ընդդիմության հետ բանակցություններին, որոնց նախաձեռնությամբ հանդես են եկել Իսպանիայի նախին վարչապետ Խոսե Լուիս Ռոդրիգես Սապատերոն և Դոմինիկյան հանրապետության նախագահ Դանիլո Մեդինան, փոխանցում է РИА Новости-ն։
«Ես ցանկանում եմ հայտարարել, որ ես եմ եղել այդ երկխոսության նախաձեռնողը և որ ես ընդունում եմ երկխոսության անցկացման վերաբերյալ նոր առաջարկը», - հայտարարել է Մադուրոն նախարարների հետ հանդիպման ժամանակ։
Նա հավելել է, որ ընդդիմության հետ հանդիպմանն իրեն կներկայացնի Խորխե Ռոդրիգեսը (երկրի նախկին փոխնախագահը), որը կգլխավորի Վենեսուելայի կառավարության պատվիրակությունը։

Мадуро согласился на переговоры с оппозицией
Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил во вторник, что правительство страны примет участие в переговорах с оппозицией, инициаторами которых стали бывший премьер-министр Испании Хосе Луис Родригес Сапатеро и президент Доминиканской республики Данило Медина, сообщает РИА Новости.
"Я хочу объявить…, что я был инициатором этого диалога и что я принимаю это новое предложение о проведении диалога", - заявил Мадуро во время встречи с министрами, которая транслировалась местными телеканалами.
Он добавил, что на встрече с оппозицией его будет представлять Хорхе Родригес (ранее занимавший пост вице-президента страны - ред.), который возглавит делегацию от правительства Венесуэлы.