Մոսկովյան բորսայում կսկսեն առևտուր անել նաև հայկական դրամով
Մոսկվայի բորսայում մինչև 2020թ. կսկեն առևտուր անել նաև հայկական դրամով: Vedomosti-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Բորսայի արժութային շուկայի զարգացման վարչության ղեկավար Դմիտրի Պիսկուլովը:
Հայկական դրամի հետ միաժամանակ կարող են առևտուր անել Իրանի, Վիետնամի ազգային արժույթներով, իսկ մինչ այդ՝ 2018-ին թուրքական լիրայով:
«Կա մասնակիցների կողմից պահանջարկ: Երկրների միջև կան տնտեսական հարաբերություններ: Քաղաքական առումով էլ աջակցություն կա»,-ասել է նա:
Հիմա մոսկովյան բորսայում առևտուր իրականացնում են դոլարով, եվրոյով, ֆունտով, ֆրանկով, հոնկոնգյան դոլարով, չինական յուանով, բելառուսական ռուբլիով, ղազախական արժույթով:

Армянские драмы запускаются на Московской бирже
Московская биржа до 2020 г. намерена запустить торги рублевыми парами против валют Вьетнама, Ирана, Армении, уточнил начальник управления развития департамента валютного рынка биржи Дмитрий Пискулов, сообщает Vedomosti.
Московская биржа также намерена запустить торги японской иеной и турецкой лирой в 2018 году, рассказал Пискулов.
''Существует потребность участников, спрос... Политический процесс поддерживается. Между странами существуют торговые отношения’", - заявил он.
На Московской бирже сейчас торгуют долларами США, евро, британским фунтом, швейцарскими франками, гонконгскими долларами, китайским юанем, белорусским рублем, казахстанским тенге.