Սերժ Թանկյանը ներկայացրել է նոր երգի 7 նոտա. շարունակողը կհավակնի 5000 դոլարի (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայտնի ռոք երաժիշտ, System of a Down աշխարհահռչակ ռոք խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը հանդես է եկել նոր նախաձեռնությամբ՝ ով ավարտի նոր ստեղծագործությունը 5.000 դոլար մրցանակի կհավակնի: Երաժիշտն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է տեսանյութ՝ ներկայացներով նոր ստեղծագործության առաջին 7 նոտան:
Ստեղծագործությունը կարող է լինել ջազի, ռոքի, սիմֆոնիայի ժանրերում, սակայն դրա տևողությունը չպետք է գերազանցի 3 րոպեն, հայտնում է PanArmenian-ը։
«Բարեկամներ, տալիս եմ ձեզ նոր երգի առաջին 7 նոտաները: Կարո՞ղ եք այն ավարտել: Ընդունեք մարտահրավերը և ներկայացրեք և Creative Armenia-ի սահմանած 5000 դոլար մրցանակը ստանալու հնարավորություն կունենաք»,-ասվում է գրառման մեջ:

System Of A Down frontman Serj Tankian has announced a new challenge with a prize find of $5,000, PanArmenian reports.
Tankian has written the first 7 notes of a new piece of music, and everyone is invited to finish it.
"Friends, I’ve given you 7 notes of a new song. Can you finish it? Accept the challenge at serjtankianchallenge.com and submit by December 15 for your chance at a $5,000 prize from Creative Armenia," the musician said in a Facebook post.
The 7 Notes challenge is hosted by Creative Armenia, a non-profit cultural company with a global mandate to discover talent and empower stories of impact in the digital age.