Այվազովսկու հայտնի կտավները պատկերող հինգ նոր նամականիշ է շրջանառության մեջ դրվել
2017 թվականի նոյեմբերի 07-ին, Երևանի պատմության թանգարանում, Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակին նվիրված ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի շրջանակներում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց հինգ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Աշխարհահռչակ հայեր. Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակը» թեմային:
Գեղաթերթիկի 170, 220, 230, 380 և 450 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշերի վրա ներկայացված են աշխարհահռչակ հայազգի ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու հայտնի կտավներից հինգը՝ պատկերված եռաչափ ցուցասրահի խորապատկերին:
Հինգ նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրվել է Ֆրանսիայի "Cartor" տպագրատանը՝ 30 000 հատ տպաքանակով: Գեղաթերթիկի գաղափարը պատկանում է «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանին: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակներն են Աննա Աբգարյանը և Հարություն Սամուելյանը:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրեցին ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արման Խաչատրյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

In 2017 on November 7th, a souvenir sheet with five stamps dedicated to the theme "World famous Armenians. 200th anniversary of Hovhannes Aivazovsky" has been cancelled and put into circulation by "HayPost" CJSC in the premises of Yerevan History Museum within the frameworks of the philatelic exhibition dedicated to the 200th anniversary of Hovhannes Aivazovsky, official page of Haypost reports.
The postage stamps of the souvenir sheet with the nominal values of 170, 220, 230, 380 and 450 AMD depict five paintings of the world famous painter of the Armenian origin Hovhannes Aivazovsky. The postage stamps are depicted against the background of three-dimensional exhibition hall.
The souvenir sheet with five stamps is printed in "Cartor" printing house in France with the print run of 30 000 pcs. The concept of the souvenir sheet belongs to the Managing Director of "HayPost Trust Management" B.V. Juan Pablo Gechidjian. The authors of the souvenir sheet’s design are the designers Anna Abgaryan and Harutyun Samuelyan.
The souvenir sheet with five stamps was cancelled by the RA Minister of Culture Armen Amiryan, the RA Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Arman Khachatryan, Mayor of Yerevan Taron Margaryan, the Managing Director of "HayPost Trust Management" B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.