Բակո Սահակյանն այցելել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հատվածներից մեկը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 14-ին այցելել է Թալիշ գյուղ և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող շինարարական աշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցություն է հրավիրել Թալիշում իրագործվող ծրագրերին վերաբերող հարցերի շուրջ՝ կոնկրետ հանձնարարականներ տալով համապատասխան մարմինների ղեկավարներին:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է մի շարք զորամասեր և ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հատվածներից մեկը, ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և նրանց առօրյային՝ ընդգծելով, որ զինված ուժերի մարտունակության հետևողական բարձրացումը, սահմանագծի ամրացումն ու ժամանակակից սարքավորումներով կահավորումը պետության առջև ծառացած կարևորագույն առաջադրանքներից են, և իշխանություններն անելու են հնարավորը դրանց պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

Президент Арцаха посетил один из участков карабахско-азербайджанской границы (фото)
14 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Талиш и ознакомился с проводимыми там строительными работами.
Глава государства созвал совещание по вопросам осуществляемых в Талише программ, дав конкретные поручения руководителям соответствующих органов.
В тот же день президент посетил ряд воинских частей и один из участков карабахско-азербайджанской границы, ознакомился с ходом службы военнослужащих и их бытом, подчеркнув, что последовательное повышение боеспособности вооруженных сил, укрепление границы и оснащение ее современным оборудованием - одна из важнейших задач, стоящих перед государством, и власти сделают все возможное для ее надлежащего решения.