Հայաստանն ու Եվրոպական միությունը ստորագրել են Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
Пресс-служба президента РА
Բրյուսելում քիչ առաջ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի ներկայությամբ ստորագրվեց Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
ԵՄ Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակներում փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը և ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ֆեդերիկա Մոգերինին:

Республика Армения и Европейский Союз заключили Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве
Пресс-служба президента РА
Немногим ранее в Брюсселе в присутствии президента Сержа Саргсяна и председателя Совета ЕС Дональда Туска подписано Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Республикой Армения и Европейским Союзом.
Документ был подписан в рамках саммита Восточного партнерства министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном и высоким представителем ЕС по иностранным делам и безопасности Федерикой Могерини, сообщает пресс-служба главы армянского государства.