Հայաստանի խանութներում ադրբեջանական կոնֆետ է վաճառվում. ՍԱՊԾ-ն ուսումնասիրություն կանցկացնի
Երևանյան խանութներից մեկում ադրբեջանական արտադրության կոնֆետներ են հայտնաբերվել։ Այդ մասին տեղեկատվություն է տարածել «Առավոտ» թերթի լրագրողը` նշելով, որ դրանց փաթեթավորման վրա նշված է արտադրողի հասցեն. ««Շիրին» ԲԲԸ, Բ. Բունյաթովի փողոց 17ա, Բաքու, Ադրբեջան»։
Սննդի անվտանգության պետական ծառայությունից Sputnik Արմենիային հայտնել են, որ հրապարակման հեղինակն իրենց չի դիմել։ Պետական մարմինն այդ մասին տեղեկացել է թերթի հրապարակումից։
ՍԱՊԾ մամուլի խոսնակ Նվարդ Առաքելյանը հայտնել է, որ ծառայությունը պատրաստվում է ուսումնասիրել հրապարակված տեղեկատվությունը։

На ереванских прилавках обнаружены конфеты азербайджанского производства
В одном из ереванских магазинов нашли конфеты азербайджанского производства. Как передает Sputnik Армения, журналист газеты "Аравот", купивший сладости, написал об этом в газете, указав, что на обертках конфет указан адрес производителя - ООО "Ширин", улица Буниатова 17а, Баку, Азербайджан.
Как сообщили Sputnik Армения в Государственной службе безопасности продуктов питания, регулятор не получал обращений от автора публикации или иных гражданских лиц, информация поступила к ним из СМИ.
Пресс-секретарь Государственной службы безопасности продуктов питания Нвард Аракелян сообщила, что она собирается изучить эту информацию.