Հայաստանի խանութներում ադրբեջանական կոնֆետ է վաճառվում. ՍԱՊԾ-ն ուսումնասիրություն կանցկացնի
Երևանյան խանութներից մեկում ադրբեջանական արտադրության կոնֆետներ են հայտնաբերվել։ Այդ մասին տեղեկատվություն է տարածել «Առավոտ» թերթի լրագրողը` նշելով, որ դրանց փաթեթավորման վրա նշված է արտադրողի հասցեն. ««Շիրին» ԲԲԸ, Բ. Բունյաթովի փողոց 17ա, Բաքու, Ադրբեջան»։
Սննդի անվտանգության պետական ծառայությունից Sputnik Արմենիային հայտնել են, որ հրապարակման հեղինակն իրենց չի դիմել։ Պետական մարմինն այդ մասին տեղեկացել է թերթի հրապարակումից։
ՍԱՊԾ մամուլի խոսնակ Նվարդ Առաքելյանը հայտնել է, որ ծառայությունը պատրաստվում է ուսումնասիրել հրապարակված տեղեկատվությունը։

Azerbaijani Candy Sold at Armenian Stores
Azerbaijani sweets have been found in one of Yerevan stores. "Aravot" daily's reporter has spread the respective information, noting that the manufacturer’s address is marked on the the production: Şirin OJSC, B. Buniatov Street 17a, Baku, Azerbaijan.
The State Food Security Service of Armenia told Sputnik Armenia that the reporter did not apply to them. The state body learned about the information from the publication of the newspaper.
The State Food Security Service Spokesperson Nvard Arakelyan said that the service is going to study the published information.