Գեղասահորդներ Թինա Կարապետյանն ու Սիմոն Պրու Սենեկալը հանդես եկան Զագրեբում կայացած մրցաշարում
Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում կայացավ Golden Spin of Zagreb գեղասահքի մրցաշարը, որը մտնում է միջազգային ֆեդերացիայի (ISU) պաշտոնական օրացուցային պլանի մեջ: Պարային զույգերի մրցապայքարում Հայաստանը ներկայացրեց Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ երկյակը, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական ծառայությունը:
Կարճ և կամավոր ծրագրերի ընդհանուր հաշվարկում մեր գեղասահորդները վաստակեցին 127.78 միավոր (49.42+78.36) և 19 պարային զույգերի մեջ զբաղեցրին 15-րդ տեղը: Մրցաշարի հաղթող դարձան Ռուսաստանը ներկայացնող Եկատերինա Բոբրովան և Դմիտրի Սոլովյովը (186.66 միավոր):
Ավելի վաղ, Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնել էր, որ Թինայի և Սիմոնի առջև Փհենչհան մեկնելու հնարավորություն է բացվել, քանի որ օլիմպիական վարկանիշ նվաճած Իսրայելը ներկայացնող պարային զույգը մասնակցության հայտ դեռ չի ներկայացրել:

Фигуристы Тина Карапетян и Симон Пру-Сенекал выступили на турнире в Загребе
В столице Хорватии Загребе состоялся турнир по фигурному катанию Golden Spin of Zagreb, входящий в официальный календарь международной федерации (ISU). В соревновании танцевальный пар Армению представил дуэт Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал, передает пресс-служба НОК Армении.
По сумме короткой и произвольной программ наши фигуристы набрали 127.78 очков (49.42+78.36) и заняли 15-е место среди 19 танцевальных пар. Победителями турнира стали россияне Екатерина Боброва и Дмитрий Соловьев (186.66 очков).
Ранее президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян в беседе с пресс-службой НОКА сообщила, что у Тины и Симона появился шанс поехать на Олимпийские игры в Пхенчхан. Израильская танцевальная пара, завоевавшая олимпийский рейтинг, до сих пор так и подала заявку на участие.