Թուրքիան տեղ չունի Եվրամիությունում. Ավստրիայի վարչապետ
Ավստրիայի նորընտիր վարչապետ Սեբաստիան Կուրցը նշել է, որ Թուրքիան տեղ չունի Եվրամիությունում՝ վերջին տարիներին Անկարայի վարած քաղաքականության պատճառով փոխանցում է «Սպուտնիկ» գործակալությունը:
Կուրցն առանձնացրել է երկրում մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների կոպտագույն խախտումները և նշել, որ չի հանդուրժի, եթե ԵՄ-ն աչք փակի այդ ամենի վրա:
Ավստրայի վարչապետն առաջարկել է դադարեցնել ԵՄ-ին Թուրքիայի անդամակցության բանակցությունները:
Կուրցի խոսքով՝ Թուրքիան անում է ամեն ինչ, որպեսզի Ավստրայում, Գերմանիայում և եվրոպական այլ պետություններում բնակվող թուրքերը չինտեգրվեն այդ երկրների հասարակություններում:

Турции нет места в Евросоюзе: канцлер Австрии
Себастьян Курц обвинил Анкару в нарушении прав человека. Турция не может войти в Евросоюз, пока ее власти проводят нынешний политический курс. Такое мнение высказал канцлер Австрии Себастьян Курц, передает Комсомолская Правда.
По его словам, Анкара допускает серьезные нарушения прав человека, а также основных прав и свобод.
"Я не приму то, что ЕС наблюдает и делает вид, что ничего не происходит. С моей точки зрения, Турция, особенно в свете политики последних лет, не имеет места в ЕС. Было бы честно прекратить переговоры о ее вступлении",- сказал Курц.
Он также отметил желание Анкары влиять на турецкую диаспору в Австрии, Германии и других европейских странах, чтобы помешать их интеграции в западное общество.