Իրանի նախագահն այցելել է պատերազմում զոհված հայերի ընտանիքներին
Իրանի նախագահը Նոր Տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ այցելել է իրանաիրաքյան պատերազմի ընթացքում զոհված Էդվին Շահմիրյանի և Ժորժ Քեշիշ Հարությունյանի ընտանիքներին: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է Panorama.am-ը՝ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրանագետ Արմեն Իսրայելյանը:
«Հասան Ռուհանին ասել է, որ իրանահայերն Իրանի հասարակության մեջ առանձնահատուկ տեղ ունեն և մեծ հարգանք են վայելում»,-ասել է նա:
Իրանագետի խոսքով՝ 1980-1988թթ. իրանաիրաքյան պատերազմին 17.000 իրանահայ է մասնակցել, որոնցից 260-ը նահատակվել են։

Президент Ирана Хасан Роухани поздравил семьи армянских солдат с Рождеством
Президент Ирана Хасан Роухани по случаю предстоящих праздников Нового года и Святого Рождества навестил семьи Эдвина Шахмиряна и  Жоржа Кешиша Арутюняна, погибших в ходе ирано-иракской войны.  Об этом на своей странице в социальной сети Facebook написал эксперт по вопросам Ирана Армен Исраелян, передает Panorama.am.
''Хасан Роухани отметил, что иранские армяне занимают особое место в иранском обществе, они пользуются большим уважением'', - указал  Армен Исраелян.
Как напомнил Армен Исраелян, в ирано-иракской войне в 1980-1988 гг участвовали 17.000 иранских армян, 260 из них погибли.