Հայ հայտնի գործիչները՝ Վլադիմիր Պուտինի վստահված անձանց շարքում
ՌԴ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրանցել է 2018 թ. նախագահական ընտրություններին մասնակցության մասին հայտարարած ՌԴ գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինի 259 վստահված անձանց: Համապատասխան որոշումը կայացվել է ուրբաթ օրը կայացած նիստում, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Վստահված անձանց թվում են, մասնավորապես, Ալեքսանդր Մասլյակովը, Միխայիլ Պիոտրովսկին, Մարգարիտա Սիմոնյանը, Վլադիմիր Ուրինը, Վլադիմիր Խոտինենկոն, Նիկոլայ Ցիսկարիձեն, Կարեն Շահնազարովը, Միխայիլ Շմակովը, Լեոնիդ Յակուբովիչը, Անատոլի Կուչերենան, Սերգեյ Կոգոտինը, Դենիս Մայդանովը, Լև Լեշչենկոն, Դիանա Գուրցկայան, Պավել Գուսևը, Եվգենի Պոդդուբնին:
Ավելի վաղ, Պուտինի նախընտրական շտաբի համանախագահ Ելենա Շմելևան տեղեկացրել էր, որ ՌԴ նախագահի վստահված անձանց թիվը 500-ի կհասնի: Համաձայն ռուսական օրենսդրության՝ նախագահի թեկնածուն իրավունք ունի մինչև 600 վստահված անձ նշանակելու:

ЦИК зарегистрировал 259 доверенных лиц Путина на выборах-2018
ЦИК России в пятницу зарегистрировал 259 доверенных лиц действующего президента РФ Владимира Путина, заявившего о намерении участвовать в президентских выборах 2018 года.
Соответствующее решение принято на заседании в пятницу, передает корреспондент РИА Новости.
В список доверенных лиц, в частности, вошли: Александр Масляков, Михаил Пиотровский, Маргарита Симоньян, Владимир Урин, Владимир Хотиненко, Николай Цискаридзе, Карен Шахназаров, Михаил Шмаков, Леонид Якубович, Анатолий Кучерена, Сергей Когогин, Денис Майданов, Лев Лещенко, Диана Гурцкая, Павел Гусев, Евгений Поддубный.
Ранее сопредседатель избирательного штаба Путина Елена Шмелева сообщила, что доверенными лицами Путина будут порядка 500 человек. Согласно российскому законодательству, кандидат в президенты вправе назначить до 600 доверенных лиц.