Հնդկաստանն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում Ղարաբաղի վերաբերյալ բանակցություններին. դեսպան
Հնդկաստանն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցություններին: Այս մասին Trend-ին հայտնել է Ադրբեջանում Հնդկաստանի դեսպան Սանջայ Ռանան, փոխանցում է «Արցախպրես»-ը:
Դիվանագետը նշել է, որ խաղաղ բանակցությունները նման հակամարտությունների լուծման առավել ճիշտ ուղին են:
«Մենք աջակցում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ տարվող բանակցություններին: Հնդկաստանը միշտ աջակցել է տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության սկզբունքներին»- ասել է Ռանան:
Դիվանագետը իր երկրի հույսն է հայտնել առ այն, որ հակամարտությունը կլուծվի և տարածաշրջանում խաղաղություն կտիրի:

India Supports Talks between Azerbaijan and Armenia Mediated by OSCE Minsk Group
India supports the talks between Azerbaijan and Armenia mediated by the OSCE Minsk Group, Indian Ambassador Sanjay Rana told Trend in an interview, Artsakhpress reports.
Rana, talking about the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, said that such conflicts are best resolved through peaceful negotiations.
"We have been supportive of the talks between the two sides mediated by the OSCE Minsk Group. India has always supported the principles of territorial integrity and national sovereignty. We hope that the conflict will be resolved and peace would prevail in the region," the ambassador said.