Հնդկաստանն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում Ղարաբաղի վերաբերյալ բանակցություններին. դեսպան
Հնդկաստանն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցություններին: Այս մասին Trend-ին հայտնել է Ադրբեջանում Հնդկաստանի դեսպան Սանջայ Ռանան, փոխանցում է «Արցախպրես»-ը:
Դիվանագետը նշել է, որ խաղաղ բանակցությունները նման հակամարտությունների լուծման առավել ճիշտ ուղին են:
«Մենք աջակցում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ տարվող բանակցություններին: Հնդկաստանը միշտ աջակցել է տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության սկզբունքներին»- ասել է Ռանան:
Դիվանագետը իր երկրի հույսն է հայտնել առ այն, որ հակամարտությունը կլուծվի և տարածաշրջանում խաղաղություն կտիրի:

Посол: Индия поддерживает переговоры по Карабаху в рамках МГ ОБСЕ
Индия поддерживает переговоры, проводимые по урегулированию нагорно-карабахского конфликта при посредничестве Минской группы ОБСЕ. Об этом заявил Trend посол Индии в Азербайджане Санджай Рана, передает ''Арцахпресс''.
Дипломат отметил, что наиболее верным путем для решения подобных конфликтов являются мирные переговоры.
''Мы поддерживаем эти переговоры, проводимые при посредничестве Минской группы ОБСЕ. Индия всегда поддерживала принципы территориальной целостности и суверенитета'', - сказал Рана.
Дипломат выразил надежду своей страны на то, что конфликт будет урегулирован, и в регионе наступит мир.