Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը և Արտաշես Գեղամյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը: Այս մասն հայտնում է ՀՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի և ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Արա Բաբլոյանը Պետական դումայում կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին ու Հայ Առաքելական Եկեղեցու Նոր Նախիջևանի և Ռուսաստանի հայոց թեմի 300-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:

RA NA President to Leave for Moscow
On February 13-15, the delegation headed by the RA NA President Ara Babloyan will be in Moscow on a working visit. The RA NA deputies Hermine Naghdalyan, Artashes Geghamyan, the RA NA Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan are in the delegation, the press service of the RA NA reports.
Within the framework of the visit the delegation will have meetings with the RF FA Council of Federation Chairperson Valentina Matvienko and the Chairman of State Duma Vyacheslav Volodin. In the State Duma Ara Babloyan will take part in the opening of the exhibitions dedicated to the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Russian Federation and the 300th anniversary of Nor/New Nakhijevan and Russia Armenian Diocese of the Armenian Apostolic Church.