Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը և Արտաշես Գեղամյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը: Այս մասն հայտնում է ՀՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի և ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Արա Բաբլոյանը Պետական դումայում կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին ու Հայ Առաքելական Եկեղեցու Նոր Նախիջևանի և Ռուսաստանի հայոց թեմի 300-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:

Председатель НС Армении отбывает в Москву
13-15 февраля делегация во главе с председателем НС Армении А. Баблояном будет находиться с рабочим визитом в Москве. В составе делегации – депутаты НС РА Э.Нагдалян и А.Гегамян, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА А. Сагателян.
В рамках визита делегация встретится с председателем Госдумы ФС РФ В. Володиным и председателем СФ ФС РФ В. Матвиенко. Г-н Баблоян примет участие в открытии в Госдуме выставки к 25-летию установления дипломатических отношений между РА и РФ и 300-летию Ново-Нахичеванской и Российской епархии Армянской Апостольской церкви.