Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Ռիշար Մալիեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Ֆրանսիայի վարչական շրջանների և միավորների հետ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ ընդգծելով, որ դա թույլ է տալիս կյանքի կոչել կարևոր ծրագրեր սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական և հասարակական ոլորտներում:
Երկրի ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ կապերը հետևողականորեն կամրապնդվեն, որի համար կա անհրաժեշտ ներուժ:

NKR President Received the Delegation of the French Bouc-Bel-Air City
On March 5 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the French Bouc-Bel-Air city at the head of its mayor Richard Mallié, the press service of NKR President reports.
Various issues related to the bilateral relations were on the discussion agenda.
The President noted with satisfaction that cooperation with administrative districts and units of France was on a high level underlining that it enabled to bring to life important socioeconomic, humanitarian and public programs.
The Head of the State expressed confidence that the bilateral ties would be strengthened on a consistent basis, highlighting necessary potential for this.