Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Ռիշար Մալիեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Ֆրանսիայի վարչական շրջանների և միավորների հետ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ ընդգծելով, որ դա թույլ է տալիս կյանքի կոչել կարևոր ծրագրեր սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական և հասարակական ոլորտներում:
Երկրի ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ կապերը հետևողականորեն կամրապնդվեն, որի համար կա անհրաժեշտ ներուժ:

Президент Арцаха принял делегацию французского города Бок Бель Эр
5 марта президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию французского города Бок Бель Эр во главе с мэром Ришаром Малие, сообщает пресс-служба Республики Арцах.
На встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся двусторонних отношений.
Президент с удовлетворением отметил, что взаимодействие с административными регионами и единицами Франции находится на высоком уровне, подчеркнув, что это позволяет осуществлять важные программы в социально-экономической, гуманитарной и общественной сферах.
Глава государства выразил уверенность, что двусторонние связи будут последовательно укреплены, для чего имеется необходимый потенциал.