Բարեգործական համերգ. օգնենք Հայաստանի և Արցախի մանուկներին
«Օգնենք հայ մանուկներին» հասարակական կազմակերպությունն իր ծրագրերից մեկի շրջանակներում ապրիլի 13-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կկազմակերպի բարեգործական մեծ համերգ հայտնի երաժիշտների մասնակցությամբ: Միջոցառումից ստացված ողջ հասույթը տրամադրվելու է Արաբկիր բժշկական կենտրոնում բուժում ստացող, նյարդաբանական խնդիրներ ունեցող երեխաների համար անհրաժեշտ թանկարժեք դեղորայքի և հիգիենայի պարագաների ձեռքբերմանը:
Համերգի ընդմիջմանը տեղի կունենա հայ դիզայներիների և բրենդերի էքսկլյուզիվ ապրանքատեսակների ցուցահանդես-վաճառք, որից ստացված ողջ հասույթը հատկացվելու է Արցախից Վիկտորիայի լյարդի փոխպատվաստման վիրահատությանը:
Միջոցառման կազմակերպիչները հույս ունեն, որ բոլոր այն անձինք, ովքեր անտարբեր չեն երեխաների խնդիրների նկատմամբ, կցուցաբերեն ակտիվ մասնակցություն:

Благотворительный концерт: поможем детям из Армении и Арцаха
Неправительственная организация "Поможем детям Армении" («Օգնենք հայ մանուկներին») в рамках одного из своих проектов 13 апреля в концертном зале им. Арама Хачатуряна проведет большой благотворительный концерт с участием известных музыкальных деятелей. Все вырученные от мероприятия средства будут направлены на покупку дорогостоящих препаратов, лекарственных средств и средств гигиены для детей, проходящих курс лечения в неврологическом отделении, а также в отделении бокса медцентра Арабкир.
В антракте концерта пройдет выставка-продажа эксклюзивных изделий армянских дизайнеров и брендов. Все средства, вырученные от этой акции, пойдут на проведение операции по пересадке печени Виктории из Арцаха.
Организаторы мероприятия надеются на активное участие и активность всех неравнодушных к проблемам детей!