Ինդոնեզիայում 4 տղամարդու կարող են հրապարակայնորեն մտրակել նույնասեռ սեռական հարաբերության համար
Ինդոնեզիայի Աչեհ նահանգում միասեռ սեռական հարաբերություններ ունենալու կասկածանքով 4 տղարմարդու են կալանավորել, փոխանցում է NEWS.am-ը, շարունակելով, որ  իրավապաշտպանները կոչ են անում ազատ արձակել նրանց։
Աչեհը Ինդենեզիայի միակ նահանգն է, որտեղ գործում են շարիաթի օրենքները։ Եթե տղամարդիկ մեղավոր ճանաչվեն, ապա հրապարակայնորեն նրանց 100 մտրակի հարված կհասցնեն։
Ներկայումս Ինդենոզիայի խորհրդարանը քննարկում է Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու հարցը, որով արտաամուսնական սեռական հարաբերությունները, այդ թվում՝ նույնասեռ հարաբերությունները կքրեականացվեն։
Այս տարվա սկզբին Աչեհի ոստիկանությունը կալանավորել էր 12 տրանսսեքսուալի և հրապարակայնորեն նվաստացրել նրանց՝ կտրելով նրանց մազերը և հագցնելով «տղամարդկային» հագուստ։

В Индонезии 4 мужчин могут публично высечь за однополые половые отношения
Правозащитники призвают освободить четырех мужчин, которые были арестованы в провинции Ачех в Индонезии  по подозрению в однополом сексе, передает NEWS.am, со ссылкой на Reuters.    Ачех -  единственная провинция Индонезии, где действуют законы шариата. Если мужчин признают виновными, их публично высекут, каждый получит 100 ударов плетью.
В настоящее время парламент Индонезии обсуждает  внесение изменений в УК, которые могут криминализировать все сексуальные отношения вне брака, включая однополые.
В прошлом году власти Индонезии столкнулись с  международным осуждением, после того в Ачехе публично высекли двух мужчин, осужденных за однополые отношения.
В начале этого года полиция Ачеха задержала 12 транссексуалов и публично унизила их, им остригли волосы и переодели  в «мужскую» одежду. Позднее они были освобождены без предъявления обвинений.